error 1899
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Bonus do tego co napisał Wesol03:
-rozstrzelanie bez sądu prezydenta FCB Josepa Suńola w 1936
-zbombardowanie budynków klubowych w 1938
- przymusowa zmiana nazwy i herbu w 1940
Dziękujemy ci generale Franco...
0
Poszaleliście z tym szacunkiem i ogólną miłością. Przyśpiewki takie jak: "Madrid Cabron...", "Madrid se quema" itd. rzeczywiście potwierdzają, wasze bzdurne gadanie. Antimadridismo jest integralną częścią tego klubu, chcecie tego czy nie, dzieci Laporty. Brawo Hristo! min. za takie słowa zawsze byłeś moim ulubionym graczem.
0
Nie ma lepszej opcji niż Carlitos, niestety nie ma również gdzie go upchnąć.
0
Długo nie mogłem się do niego przekonać i nie rozumiałem dlaczego Guardiola ciągle na niego stawia. Jego wartość dostrzegłem dopiero w meczu z... Herculesem, w którym nie wystąpił nawet przez minutę i linia środkowa była naszą najsłabszą formacją, nawet z Xavim. Chłopak faktycznie jest zawsze tam gdzie drużyna go potrzebuje, najczęściej za linią piłki, ale w każdej chwili można przegrać akcję przez niego, idealny gracz do tiki-taki.
0
No i proszę jaki off-top poszedł. W sumie nie dziwne jak na politykę zeszło. miałem już nic nie pisać ale ie wytrzymam. Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem braci Kaczyńskich, jednak nie jestem w stanie zrozumieć czemu wszyscy uznają Lecha za najgorszego prezydenta jakiego mieliśmy. Przecież konkurencję ma naprawdę ostrą: "człowiek honoru", który wyprowadził wojsko przeciw własnemu narodowi; agent bezpieki nie znający polskiego i były PZPR-owiec tłumaczący zwykłe ochlejstwo tajemniczą chorobą z Filipin. No ale przecież w TVN powiedzieli, że Lech najgorszy, więc tak musi być.
Czytajcie ze zrozumieniem, nie twierdzę, że Kaczyński był dobrym prezydentem. Po prostu nie był najgorszym z dotychczasowych.
Dalsze komentarze odpuszczam, bo to nie jest właściwe miejsce na polityczną jatkę, a do tego by za chwilę doszło. Zwłaszcza, że pojawili się Michnik z Urbanem.
Pozdro i bez odbioru
0
Otóż właśnie to! Tertium datur i ja u autora właśnie taką postawę dostrzegam. Cały tekst aż kipi ironią i sarkazmem, ale rozumiem , że niektórzy mogą postrzegać go linearnie. To samo tyczy sformułowania "coming-out", ja dostrzegam tu celowy zabieg stylistyczny i przejaw "anty-różowości".
Co do dystansu, to dla mnie nie oznacza on wyważonych sądów, politycznej poprawności i głaskania się z tzw. opinią publiczną. Oznacza nieangażowanie się po żadnej ze stron, co nie stoi na przeszkodzie wyrażania ostrych sądów na tematy społeczno-polityczne.
0
MacReady
Nie znam autora i nie wiem czy czytuje "Koszerną", ale lektura felietonu nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenia tego typu. Wtręty z Olejnik czy ekipą premiera z wadą wymowy mają wydźwięk pejoratywny dla wspomnianych, a ty wyrwałeś je z kontekstu i dorobiłeś sobie ideologię.
Dogmatyzmu też jakoś nie potrafię się doszukać. widać raczej dystans i zdrowy rozsądek.
0
Eee tam, wymówka, żeby na kadrę nie jechać
0
NKKKPK3W
A kiedy nie będzie przesadą? W tym kraju sytuacja polityczna jest zaogniona przez 365 dni w roku. Nie ma nic gorszego niż poprawność polityczna.
0
Zacznijcie czytać trochę książek to przestanie was dziwić "Wybrzeżokościosłonianin", wtręty polityczne itp.w formie wypowiedzi jaką jest felieton.Mówi wam coś termin "licencia poetica"?
0
lukasoon15
Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś, że większość komentujących to typowe chorągiewki? Standard, Zlatanowi też klaskali, a teraz by go opchnęli za paczkę fajek. Szkoda słów...
0
Porównałem Ozila do Hleba nie po to by zdyskredytować transfery z Bundesligi (którą uważam za świetną), tylko dlatego, że komentarze są takie same. Większość widziała gościa 3 razy w życiu, może jeszcze jakąś kompilację na youtube i się jara niesamowicie. Nie twierdzę, że Ozil jest złym graczem, tylko, że nie jest nam do niczego potrzebny. Utalentowanych małolatów na rezerwę mamy na pęczki. I nie mówcie, że sobie nie poradzą w ważnych meczach - przykłady Sergio B. i Pedro mówią same za siebie.
Równie dobrze mógłbym przytoczyć komenty z okresu jak, mówiło się, że ściągniemy Benzemę. Było to samo: kupmy koniecznie! I co? Dzięki najwyższemu Allahowi, że Real połasił się na ten "supertalent", bo lamentów i narzekań byłoby więcej niż na Zlatana.
Przestańcie grać w FM!
0
kamil9040
Dlaczego mam nie porównywać młodej gwiazdki reprezentacji Niemiec do gracza, który był swego czasu uznawany za jednego z najlepszych pomocników Bundesligi i gwiazdę Arsenalu? Być może nie pamiętasz entuzjazmu, który przebijał z komentarzy przed transferem Hleba 2 lata temu. Jaki to on nie jest świetny technicznie, jak bardzo będzie zmotywowany etc. Jakie doświadczenie zebrał w silnych ligach, angielskiej i niemieckiej. A o sile reprezentacji Niemiec stanowił Schweinsteiger i ewentualnie Muller. Ozil pokazał parę niezłych zagrań, ale bez przesady. Turnieje mistrzowskie już od dawna nie mogą być miarodajne przy transferach. Mówią Ci coś nazwiska Milan Baros albo Oleg Salenko?
0
Jak widzę jak się podniecacie tym potencjalnym transferem, to mam deja vu. Przy transferze Hleba było to samo, ochom i achom nie było końca, taki fantastyczny gracz miał nas przecież wzmocnić. Jaki jest stosunek większości z was do Hleba obecnie? Sami sobie odpowiedzcie. Prawda jest taka, że Ozil nie dostanie poważnej szansy na grę w pierwszym składzie, bo Pep woli wychowanków - przecież właśnie dlatego odszedł Yaya . Nie ma najmniejszego sensu sprowadzać 20-latków jak się ma taką szkółkę, to jak wożenie drewna do lasu. Nawet jeśli kosztują 10 baniek. Lepiej kupić doświadczonego weterana, przynajmniej nie przyrośnie na 5 lat do ławki z wysokim kontraktem.
0
Jak widzę jak się podniecacie tym potencjalnym transferem, to mam deja vu. Przy transferze Hleba było to samo, ochom i achom nie było końca, taki fantastyczny gracz miał nas przecież wzmocnić. Jaki jest stosunek większości z was do Hleba obecnie? Sami sobie odpowiedzcie. Prawda jest taka, że Ozil nie dostanie poważnej szansy na grę w pierwszym składzie, bo Pep woli wychowanków - przecież właśnie dlatego odszedł Yaya . Nie ma najmniejszego sensu sprowadzać 20-latków jak się ma taką szkółkę, to jak wożenie drewna do lasu. Nawet jeśli kosztują 10 baniek. Lepiej kupić doświadczonego weterana, przynajmniej nie przyrośnie na 5 lat do ławki z wysokim kontraktem.
0
Ja mam nadzieję, że wylosujemy właśnie Bayern w następnej rundzie. Nic nie sprawi mi większej radości niż wyeliminowanie van Gaala. Pomacham mu przed telewizorem białą chusteczką. Fuera van Gaal!
0
Niskie noty dla obrońców niestety zasłużone, rażący brak komunikacji i problemy z wyprowadzaniem piłki z pod własnej bramki zadecydowały o porażce. Ale nie ma się co dziwić skoro chłopaki zagrali w takim zestawieniu pierwszy raz w tym sezonie, i oby ostatni. Jeffrena trzeba usprawiedliwić bo nie grał na swojej pozycji o nie mógł zbyt wiele zdziałać. Maxwell przyprawiał mnie o ból zębów, zwłaszcza przyjęcia piłki "w aut", koszmar. Carles ani Gabi nie należą do wirtuozów w wyprowadzaniu piłki, zazwyczaj robi to ktoś z dwójki Marquez-Piqe i ponieśliśmy koszty ich nieobecności. Gdyby chociaż był Dani to ktoś by to jeszcze ogarnął, a tak mieliśmy zamiecione już na starcie. Słabsza postawa pomocników również była spowodowana nieobecnością bardziej ofensywnie usposobionych obrońców, którzy potrafią piłkę rozegrać na krótko pod presją albo przerzucić celnie na 40 m, a nie tylko wybić lub przeciąć podanie. Inaczej się gra kiedy piłkę można spokojnie zagrać do tyłu bez straty dla płynności akcji, a inaczej kiedy teoretycznie najlepszy w ofensywie Maxwell wyrzuci sam sobie piłkę za linię boczną. Nie dało się w tym meczu rozpocząć ataku od własnego pola karnego i dlatego skończyło się tak a nie inaczej. No i powoli Vincente Calderon staje się dla nas tym czym El Riazor było przez lata dla Realu...
0
Gość ma 18 lat i z taki spokojem strzela sam-na-sam z Palopem?! Szczęka na podłodze, duży szacun młody! Wielu starszych graczy nie ma tyle zimnej krwi, żeby tak wykańczać akcje.
0
Pamiętam jak w zeszłym sezonie 90% komentujących domagało się zakupu bramkarza, bo Victor ich zdaniem był za słaby, żeby bronić barw Barcy. Twierdziliście, że gra tu tylko dlatego, że jest wychowankiem i trzeba go wymienić na Asenjo i Ochoę. Nawet w lecie takie komentarze były codziennością. Apogeum nastąpiło chyba po meczu z Atletico, przegranym na Vincente Calderon. I nie miało znaczenia, że wcześniej rozgrywał naprawdę bardzo dobry sezon, nie pierwszy zresztą. Kilka klopsów i Victor do wymiany. W tym roku też na bank tak będzie, Victor zawali jakiś mecz, co może przydarzyć się każdemu i będziecie go mieszać z błotem i wymieniać na Flavio Romę albo Akinfiejewa, bo macie ich w FM i są tam świetni. Co roku jest to samo. A teraz Victor the best, do kadry go. Co za hipokryzja.
Co do rankingu, krytykujecie pierwsze miejsce Ikera - dla mnie oznacza to tylko tyle, że nie oglądaliście zbyt wielu meczów Realu, ani w tym, ani w zeszłym sezonie. To co ten człowiek wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie, wielokrotnie jego interwencje doprowadzały mnie niemalże do wyrzucenia telewizora lub monitora przez okno. Wyciąga piłki nie do obrony zdecydowanie najczęściej ze wszystkich bramkarzy na świecie i pewnie to zdecydowało o przyznaniu mu pierwszej pozycji w rankingu. W grze na linii bezapelacyjny numer 1! Co prawda nie da się tego powiedzieć o jego grze na przedpolu, czy bronieniu sytuacji sam-na-sam, w tym Victor jak dla mnie jest lepszy. Z resztą rankingu bym podyskutował, na drugim miejscu powinien być Julio, świetny w każdym elemencie i najrówniej broniący. Buffon i Edwin zbyt często pauzowali by poważnie liczyć się w takich plebiscytach i powinni być niżej. Cech nie błyszczał formą do jakiej przyzwyczaił we wcześniejszych sezonach, więc jakby Victor był na trzecim miejscu to byłoby sprawiedliwie. Generalnie jestem zdania, że Victor jest najlepszym bramkarzem jakiego może mieć nasz klub z uwagi na styl gry naszej obrony i jego predyspozycje - koncentracja, gra na przedpolu i bronienie sam-na-sam. Tego potrzebujemy i tego nam Victor dostarcza, jak również pewnej dawki frustracji związanej z jego koszmarnymi błędami, jakie zdarza mu się popełniać. Na szczęście czyni to rzadko. Iker broniąc u nas nie byłby tak wysoko oceniany, bo cechy których Barca wymaga od bramkarza nie są u niego na najwyższym możliwym poziomie. Pamiętajcie, że nasz zespół potrzebuje graczy o specyficznych umiejętnościach, bo ma specyficzny, niepowtarzalny styl gry.
0
"Nigdy nie potrzebowałem trenera.
I żadna drużyna, w której grałem też go nie potrzebowała"
Diego Armando Maradona
"El Diego"
0
Oglądałem większość meczów Interu w tym sezonie i jedyne określenie jakie mam dla Maxwella to wypełniacz, chyba najbardziej bezbarwny gracz w barwach nerazzurrich. Nie stanowiłby dla Abidala , żadnej konkurencji (w sumie to poza Evrą nikt by nie stanowił). Chociaż jeśli Sylwek nie dostanie nowego kontraktu to rezerwowy lewy będzie niezbędny, i ewentualnie w takiej roli Maxwella bym widział, przynajmniej jest doświadczonym graczem, zresztą teraz w Interze też grzeje ławę
0
To będzie jeden z najtrudniejszych meczów w tej rundzie, zwłaszcza po tym co zagrał Betis tydzień temu na Ramon Sanchez Pizjuan, na pewno tamten wynik dał im niezłego kopa.
0
bez sensu są dywagacje czy Messi jest lepszy od El Diego, tak samo jak pytanie kto był lepszy: Pele czy Dieguito
Diego jest bogiem futbolu i dla mnie bezdyskusyjnie numerem 1
0
Uwielbiam Carlitosa, 100% mocy, 100% serca, mało jest obecnie napastników którzy tak ciężko harują na boisku. Wątpię jednak, żeby sir Alex puścił go zimą, sezon jest długi, zresztą latem może za niego zgarnąć więcej, bo jest zgłoszony do Ligi Mistrzów w tym sezonie i w innym klubie nie mógłby wystąpić w tych rozgrywkach. To obniża cenę ale jest równocześnie sporym mankamentem dla potencjalnych kupców. Spektakularnych transferów nie przeprowadza się zimą. Za to latem bardzo chętnie bym go widział w składzie FCB, zwłaszcza, że Samuel na pewno pojedzie na PNA, a Henry nie jest już juniorem i z roku na rok jest coraz słabszy. A uważam, że lepiej kupić napastnika w wieku lat 25-26 niż małolata, mamy przecież w perspektywie Bojana
0
100 lat! i 1000 bramek dla FCB!
0
Grupa całkiem spoko, chociaż miałem nadzieję, że obejdzie się bez podróży na Dziki Wschód, bo jak się kalendarz nie ułoży, to można np. trafić na ukraińską zimę w listopadzie, a w takich warunkach to ja się obawiam o zdrowie chłopaków. Szkoda, że nie trafiliśmy na Anorthosis z 4 koszyka, może przynajmniej TVP by mecz pokazała z uwagi na Sosina, a tak to czekają nas w publicznej hity a'la Celtic-Aalborg, bo grają Polac - żenada
0
Pomysł z Arszavinem uważam za chybiony od samego początku (w zaszłym roku bezsensowny wydawał mi się zakup Henryka). Facet ma 27 lat i całe życie gra w Zenicie. Bardzo, bardzo prawdopodobne, że nie zna żadnego języka poza rosyjskim ( nie sądzę, żeby rosyjscy gracze różnili się pod względem znajomości języków od polskich). To oczywiście spowodowałoby ogromne problemy z aklimatyzacją, bo marnym argumentem jest to, że Hleb zna rosyjski i by mu pomógł. Za 3-5 baniek to można by zaryzykować, ale nie za 20. Skoro nawet włodarze Totenhamu odpuścili ten transfer, to dla mnie oznacza,że cena jest absurdalnie zawyżona. A co do obsady lewego skrzydła to moim skromnym ideałem było by ściągnięcie kogoś z czwórki: Babel, Kuyt, Robben, van Persie no ale to raczej niemożliwe :/ Strasznie mi brakuje Holendrów w drużynie. W obecnej sytuacji na lewej widzę Iniestę, ewentualnie Eidura, Hleb w ostateczności - jego transfer też mnie nie przekonuje...